STMicroelectronics M74HC14YTTR
Inverter Schmitt Trigger 6-Element CMOS Automotive AEC-Q100 14-Pin TSSOP T/R
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
ODG (Origin Data Global)
Datasheet15 페이지10년 전
STMicroelectronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+5.20%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
SnapEDA
풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginMorocco
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date1980-01-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
관련 부품
Hex Schmitt-Trigger Inverter - High-Performance Silicon-Gate CMOS
IC INVERTER HEX UNBUFF 14-TSSOP
Diodes Inc.74HC14T14-13
74HC Series 6 V SMT HEX Inverters with Schmitt Trigger Inputs - TSSOP-14
Diodes Inc.74HCU04T14-13
Inverter Schmitt Trigger, Hex, 1 Input, 14 Pins, TSSOP
Diodes Inc.74HC05T14-13
74HC Series 6 V Surface Mount HEX Inverter with Open Drain Outputs - TSSOP-14
Nexperia74HC05PW,118
Buffer Inverter 74HC05 8542.39.00.01 74HC logic gate circuit 15ns @ 6V 50pF 1.1mm - 5.2mA 6V
설명
Logic IC, Inverter, Hex, 1 Inputs, 14 Pins, TSSOP, 74HC14
Hex Schmitt Inverter, TSSOP-14L, RoHS, Tape and Reel
STMicroelectronics SCT
INVERTER, 1 I/P, -40 TO 125DEG C; Logic Function:Inverter; No. of Elements:Hex; No. of Inputs:1Inputs; No. of Pins:14Pins; IC Case / Package:TSSOP; Product Range:-; Logic IC Family:74HC; Supply Voltage Min:2V; Supply Voltage Max:6V RoHS Compliant: Yes