Bel Fuse 0ZCC0160BF2C
PTC Resettable Fuse 1.6A(hold) 3.2A(trip) 16VDC 100A 1W 1s 0.03Ohm SMD Solder Pad 1812 T/R
데이터시트 및 문서
Introduction Date2009-09-08
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Bel Fuse0ZCG0160BF2C
SMD Resettable Fuse, PPTC, 1812 (4532 Metric), 0ZCG, 16 VDC, 1.6 A, 3.2 A, 1 s
Bel Fuse0ZCG0160AF2C
SMD Resettable Fuse, PPTC, 1812 (4532 Metric), 0ZCG, 12 VDC, 1.6 A, 3.2 A, 1 s
SMD Resettable Fuse, PPTC, 1812 (4532 Metric), PTS1812, 8 VDC, 1.6 A, 3.2 A, 1 s
LittelfuseRF1409-000
PTC Resettable Fuse 1.6A(hold) 3.2A(trip) 9VDC 100A 0.8W 1s 0.03Ohm SMD Solder Pad 1812 T/R Automotive
Bel Fuse0ZCG0160FF2C
SMD Resettable Fuse, PPTC, 1812 (4532 Metric), 0ZCG, 8 VDC, 1.6 A, 3.2 A, 500 ms
TE ConnectivityRUEF160-AP
RESET,30V MAX,40A,0.16A IHOLD, 3.2A ITRIP,RADIAL,AMM,HAZMA<T
설명
PTC Thermistor, Surface Mount
PTC RESET FUSE 16V 1.6A 1812
PTC RESTTBLE 1.60A 16V CHIP 1812
PTC Resettable Fuse 100A 16VDC T/R