Sensata DRA4D250D6
Relay Ssr 24.5MA 15V Dc-in 6A 250V Dc-out
데이터시트
데이터시트 및 문서
RS (Formerly Allied Electronics)
Datasheet5 페이지14년 전
Datasheet5 페이지15년 전
Sager Electronics
Electro Sonic
Master Electronics
관련 부품
Motor / Motion / Ignition Controllers & Drivers 3PHASE INVERTER HIC
NXP SemiconductorsMC33931VW
H-Bridge, Brushed DC Motor Driver, 5-28V, 5A, Cur FB, Sleep, SM-8, HSOP 44, Rail
설명
Contactors - Solid State DIN MNT H-BRG 250VDC 6A 5VDC CONT
Solid State Contactor, 3Ph, 250Vdc, 6A, Din Rail
SSR REVERSING CONTACTOR DIN R AIL MOUNT 250VDC/6A 5VDC IN
CRYDOM DRA4D250D6 CONTACTORS, SS H-BRG 250VDC 6A
SSR REVERSG CONTACTOR D RAIL M
CONTACTORS, SS H-BRG 250VDC 6A; Supply Current:24.5mA; Supply Voltage:15V DC; Operating Voltage:250V; Switching Power AC3:1kW; Switching Current AC3:6A; Load Current Inductive:6A; Contactor Direction:Reversing; Relay Mounting:DIN Rail; Coil Voltage VDC Nom:15V; External Depth:73.9mm; External Length / Height:89.6mm; External Width:54.1mm; Operating Temperature Max:60°C; Operating Temperature Min:-30°C