Sensata /Crydom SPF240D25R
SPF Series 25 A 12 to 280 V DC Output Solid State PCB Relay Through Hole -SIP-4
데이터시트 및 문서
RS (Formerly Allied Electronics)
Datasheet5 페이지9년 전
Datasheet5 페이지14년 전
Datasheet5 페이지10년 전
Electro Sonic
Master Electronics
Farnell
공급망
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.95.00
Introduction Date2002-04-24
관련 부품
SensataPF240D25R
PF Series 25 A 280 V Random DC Control Solid State Relay Through Hole - SIP-4
SensataPF240D25
PF Series 25 A 280 V Zero Cross DC Control Solid State Relay Through Hole -SIP-4
SensataPFE240D25
Solid State Relay (SSR) SPST-NO (1 Form A) 12V-280V Load 25A 15-32VDC SIP-4
Schneider Electric6225AXXSZS-DC3
Solid State Relay Industrial Mount 6000 SSR SCR SPST-NO 25A
MagnecraftW6225DTX-4
Relay SSR 2mA 32V DC-IN 25A 280V AC-OUT 6-Pin
Schneider ElectricW6225DTX-1
설명
Relay SSR 15mA 15V DC-IN 25A 280V AC-OUT 4-Pin SIP
System monitoring solid-state relay - Ratings from 25A to 90A @ 96-530 VAC - DC control - LED status indicators - Alarm output signal - Inverting or non-inverting input - Normally open or normally closed alarm output
SSR, SIP, 240VAC/10A, 4-15VDC, RN; Load Current:25A; Switching Mode:Random Turn On; Relay Terminals:Through Hole; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Control Voltage Type:DC; Input Voltage:3V DC to 15V DC; Load Voltage Range:12V AC to 280V AC