Schneider Electric XB5AD912R4K7
Potentiometer, Harmony 22MM, Plastic, 4.7K Ohms, 1W, Linear, 6MM Shaft
데이터시트
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Farnell
Datasheet4 페이지8년 전
Datasheet4 페이지9년 전
Datasheet79 페이지9년 전
Burklin Elektronik
RS (Formerly Allied Electronics)
TME
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+4.92%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
TraceParts
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
설명
Schneider Electric Square D Harmony Potentiometer, 30 V AC/42 V DC, 1 W Power, 4700 Ohm Resistance, -40 to 158 deg F, 50000 Cycles Rotational Life, Cermet, 30 mm W x 82 mm D x 42 mm H Dimensions
POTENTIOMETER, LINEAR, 4.7K, 1W, KNOB; Track Resistance: 4.7kohm; No. of Turns: 1Turns; Track Taper: Linear; Power Rating: 1W; Resistance Tolerance: ± 10%; Product Range: Harmony XB5 Serie; Available until stocks are exhausted