Schneider Electric XB5AD912R10K
Potentiometer, Harmony 22MM, Plastic, 10K Ohms, 1W, Linear, 6MM Shaft
데이터시트
데이터시트 및 문서
Farnell
Datasheet4 페이지8년 전
Datasheet4 페이지9년 전
Datasheet79 페이지9년 전
Burklin Elektronik
RS (Formerly Allied Electronics)
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-6.31%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
TraceParts
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
설명
Square D (Schneider Electric) XB5AD912R10K Push Button Switch. Schneider Electric Square D™ Harmony™ XB5 Complete Potentiometer, Standard, 30 VAC/42 VDC, 1 W Power, 10 kOhm Resistance, -40 to 158 deg F, 5000 cycles Rotational Life, Cermet, 1.18 in W x 3.23 in D x 1.85 in H Dimensions. Additional Description: SQD -XB5AD912R10K Head and potentiometer R10K. Catalog Description: Harmony XB5, Complete potentiometer, plastic, Ø22, 10K.