Schneider Electric 8501RS41P14V20
Power Relay 14 Pin, 120VAC, 4PDT, 15A, 240VAC, Qc Tabs, 8501R Series
Production
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet2 페이지7년 전
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2018-12-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
설명
Electromechanical Relay 120VAC 15A SPDT Socket Miniature Relay
Relay, 240VAC Coil Volts, SPDT
Schneider RELAY 240VAC 12AMP TYPE R +OPTIONS
PLUG IN RELAY, TYPE R, MINIATURE
Relay, Spdt, 240Vac, 12A; Contact Configuration:Spdt; Coil Voltage:120Vac; Contact Current:12A; Product Range:8501R Series; Relay Mounting:Socket; Coil Type:Ac; Contact Voltage Vac:240V; Relay Terminals:Quick Connect Rohs Compliant: Yes |Square D By Schneider Electric 8501RS41P14V20