Schneider Electric 788XCXM4L-12D
Electromechanical Relay, 3PDT, 16A (Contact), 28VDC (Contact), Random, AC/DC Output
Obsolete
가격 및 재고
DistributorSKUMinPkg
Relay Specialties788XCXM4L-12D181
13m
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet4 페이지11년 전
Master Electronics
Farnell
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.50
Introduction Date2014-09-11
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Power Relay 12VDC 10A 3PDT(28x31.5x42.9)mm Socket
Relay;E-Mech;3PDT;Ctrl-V 12DC;10A;250VAC;Socket Mount;11 Pin Octal;MK-S Series
Power Relay 12VDC 10A 3PDT(38.73x35.56x48.38)mm Socket
TE ConnectivityKUIP-14D15-12
Electromechanical Relay 12VDC 120Ohm 10A 3PDT (38.89x35.71x55.55)mm Plain Case Industrial Relay
Weidmuller8799030000
Power/Signal Relay, 3PDT, Momentary, 0.109A (Coil), 12VDC (Coil), 1200mW (Coil), DC Input, AC Output, Panel Mount
Power Relay 12VDC 10A 3PDT(27.5x31x42)mm Socket
설명
Relay, E-Mech, 3PDT, 10A, 12VDC, LED/Locking Pushbutton, Blade Terminals, IP40
POWER RELAY, 3PDT, 12VDC, 16A, PLUG IN;; POWER RELAY, 3PDT, 12VDC, 16A, PLUG IN; Product Range:MAGNECRAFT - 788 Series; Coil Voltage:12VDC; Contact Current:16A; Contact Voltage VAC:277V; Contact Voltage VDC:28V; Contact Configuration:3PDT; Coil Resistance:120ohm; Series:788
MAGNECRAFT 788XCXM4L-12D Plug In Relay, 11 Pins, Square, 12VDC. More details: Plug In Relay, 11 Pins, Square Base Type, Contact Rating 16A @ 277VAC/28VDC, 12VDC Coil Volts, 3PDT Contact Form, Socket 5X853, G2035704, Contact Material Silver Alloy, Mechanical Flag Status Indicator, Manual Push To Test, Features Gold Flashed Contacts, Standards UL Listed, CE Marked, cUL