TE Connectivity FN3288-40-33-C17-R65
Power Line Filter 0 to 60Hz 40A 530/305VAC Terminal Block Chassis Mount
Datasheet9 페이지0년 전
Electro Sonic
3개월간의 트렌드:
+58.82%
공급망
Country of OriginHungary
Introduction Date2019-05-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
설명
3 Phase Slim Book Style High Performance Line Filter 480Vac, 40A, Stb Terminal 33, Cy 47Nf Rohs Compliant: Yes |Schaffner FN3288-40-33-C17-R65
FN3288-40-33-C17-R65, TE CONNECTIVITY / SCHAFFNER
3-PHASE 42 A INPUT FILTER WIRE LEAD LOW LEAKAGE
LINE FILTER 530V/305VAC 40A CHAS
FN3288-40-33-C17-R65 Current Rating: 40 A Input Termination Type: Terminal Block Output Termination Type: Terminal Block Wiring Configuration: DELTA (3 wire + ground) Operating Voltage: 530 VAC 3-Phase Filters & Fn3288 Compact High-Performance Emc/rfi Filter For Inverters And Drive System | 40 A Terminal Block DELTA (3 wire + ground) | Part Number: FN3288-40-33-C17-R65 | Internal Number: 820825-SF | FN3288-40-33-C17-R65 Current Rating: 40 A Input Termination Type: Terminal Block Output Termination Type: Terminal Block Wiring Configuration: DELTA (3 wire + ground) Operating Voltage: 530 VAC 3-Phase Filters & Fn3288 Compact High-Performance Emc/rfi Filter For Inverters And Drive System | 40 A Terminal Block DELTA (3 wire + ground) | Part# FN3288-40-33-C17-R65 | Schaffner