TE Connectivity FN2090-12-06
Power Line Filter Multi-Stage EMI 0Hz to 400Hz 12A 250VAC Solder Lug Chassis Mount
Production
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet7 페이지0년 전
Electro Sonic
Newark
Master Electronics
TME
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+399%
공급망
Country of OriginThailand
Introduction Date2006-03-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
설명
Line Filter; Filter Type:RFI; Current Rating:12A; Voltage Rating:250V; Capacitance X:1µF; Capacitance Y:10nF; Current Rating:12A; Inductance:4mH; Leaded Process Compatible:Yes; Mounting Type:Chasis; No. of Phases:Single ;RoHS Compliant: Yes
Mains Filter Dimensions L x W x H: 113.5 x 57.5 x 45.4 mm Resistance technical notation: 0M22 Temperature range: -25 ... 100 °C Weight: 391 g IEC-climate category: 25/100/21 Termination type: Faston 6.3 x 0.8 mm, Solderable Rated voltage: 250 VAC Resistance: 0.22 MOhm
FN2090-12-06 Current Rating: 12 A Input Termination Type: FASTON Output Termination Type: FASTON Leakage Current (Max) (120VAC, 60Hz): .54 mA Leakage Current (Max) (250VAC, 50Hz): .93 mA Very High Performance & Fn2090 & Multi Stage Ac/dc Emc/rfi Filter With Excellent Attenuation Performance | 12 A FASTON .54 mA | Part Number: FN2090-12-06 | Internal Number: 802443-SF | FN2090-12-06 Current Rating: 12 A Input Termination Type: FASTON Output Termination Type: FASTON Leakage Current (Max) (120VAC, 60Hz): .54 mA Leakage Current (Max) (250VAC, 50Hz): .93 mA Very High Performance & Fn2090 & Multi Stage Ac/dc Emc/rfi Filter With Excellent Attenuation Performance | 12 A FASTON .54 mA | Part# FN2090-12-06 | Schaffner