Samtec FFTP-20-D-03.85-01-N
Ribbon Cable, IDC Receptacle to IDC Receptacle, 40 Positions, 3.85 ", 97.79 mm, 1.27 mm"
Production
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet1 페이지8년 전
Samtec
Electro Sonic
JRH Electronics
Sager Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+71.98%
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
관련 부품
Ribbon Cable, IDC Receptacle to IDC Receptacle, 16 Positions, 2 ", 51 mm, 1.27 mm"
Ribbon Cable, IDC Receptacle to IDC Receptacle, 20 Positions, 12 ", 304.8 mm, 1.27 mm"
Ribbon Cable, IDC Receptacle to IDC Receptacle, 40 Positions, 4 ", 101.6 mm, 1.27 mm"
TE Connectivity1-57013-5
TE Connectivity 1-57013-5 Ribbon & Flat Cable Madison Spec 100-4136 Rev. 3
Cable Assembly Twin-ax 0.5m 28AWG 36 POS iPass to 36 POS iPass M-M Crimp-Crimp Bag
Wire And Cable, 50 Conductor(s), 30AWG, 150V, Flat Flexible Cable
설명
"Low profile twisted pair ribbon cable assembly
Cable Assembly Twisted Pair 0.097m 30AWG IDC Connector to IDC Connector 40 to 40 POS SKT-SKT IDT-IDT Bulk
Cable Assembly 0.09m 30AWG 0.635mm 40 to 40 POS IDC Connector to IDC Connector F-F TIGER EYE™ Layer
.050 Tiger Eye IDC Twisted Pair Cable As
CABLE ASSY, 40P IDC RCPT-RCPT, 97.79MM;
Twisted Pair IDC 1.27mm .050"" Pitch
SAMTEC, INC FFTP-20-D-03.85-01-N
.050 X .050 C/L TWISTED PAIR FEM
Cable Assy, 40P Idc Rcpt-Rcpt, 97.79Mm; Connector To Connector:Idc Receptacle To Idc Receptacle; No. Of Positions:40Positions; Cable Length - Imperial:3.85"; Cable Length - Metric:97.79Mm; Connector Pitch:1.27Mm Rohs Compliant: Yes |Samtec, Inc. FFTP-20-D-03.85-01-N