Samsung Electro-Mechanics CL21F474ZACNNNC
25V 470nF Y5V -20%~+80% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
IHS
Datasheet36 페이지10년 전
Arrow Electronics
Future Electronics
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
관련 부품
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 0.47 uF, 16 V, 0805 [2012 Metric], -20%, +80%, Y5V, CC Series
Yageo GroupC0805C474Z4VACTU
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 0.47 uF, 16 V, 0805 [2012 Metric], -20%, +80%, Y5V, C Series
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 0.47 uF, 25 V, 0805 [2012 Metric], -20%, +80%, Y5V, CC Series
0805 0.47 uF 50 V -20 / +80 % Tolerance Y5V SMT Multilayer Ceramic Capacitor
KYOCERA AVX08053G474ZAT2A
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 0.47 uF, 25 V, 0805 [2012 Metric], -20%, +80%, Y5V, 2.01 mm
KYOCERA AVX0805YG474ZAT2A
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 0.47 uF, 16 V, 0805 [2012 Metric], -20%, +80%, Y5V, 2.01 mm
설명
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 80% +Tol, 20% -Tol, Y5V, -82~+22% TC, 470nF, Surface Mount, 0805 inch
Samsung Electro-Mechanics
Cap Ceramic 0.47uF 25V Y5V -20% to 80% SMD 0805 85°C Paper T/R
CL21 Series 0.47 uF 25 V -20/+80% Tolerance Y5V SMT Multilayer Ceramic Capacitor
0805 (2012Metric) CERAMIC CAPACITOR CL 25V 0.47muF -20% +80% Y5V F