Samsung Electro-Mechanics CL05B473KP5NNNC
10V 47nF X7R 卤10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
IHS
Datasheet36 페이지10년 전
Arrow Electronics
Future Electronics
TME
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
관련 부품
0402 47 nF 10 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitor, YES, Ceramic, 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.047uF, Surface Mount, 1005M/0402
TAIYO YUDENEMK105B7473KV-F
Multilayer Ceramic Capacitors (High dielectric type), 16V, 0.047 uF, ± 10 %, 0402, X7R, RoHS
16V 47nF X7R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
50V 47nF X7R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
설명
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, +-15% TC, 47nF, Surface Mount, 0402 inch
Samsung Electro-Mechanics
Cap Ceramic 0.047uF 10V X7R 10% SMD 0402 125°C Paper T/R
CL05 Series 47 nF 10 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
0402 (1005Metric) CERAMIC CAPACITOR CL 10V 0.047muF ±10% X7R
Chip Capacitor (MLCC) 0402 47nF ±10% 10V X7R