Samsung Electro-Mechanics CL10B104KB8NFNC
50V 100nF X7R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
IHS
Datasheet1 페이지6년 전
Future Electronics
TME
공급망
Country of OriginMainland China, Philippines, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2010-11-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
16V 100nF X7R ±20% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Yageo GroupC0603C104M4RACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.1uF, Surface Mount, 0603
Yageo GroupC0603C104M5RACTU
50V 100nF X7R ±20% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL10B104JB8NNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.1 uF, 50 V, ± 5%, X7R, 0603 [1608 Metric]
Samsung Electro-MechanicsCL10B104MB8NNNC
Samsung Electro-MechanicsCL10B104MO8NNNC
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0603 / 0.1 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16V 0.1uF X7R 0603 10%
Yageo GroupC0603C104K3RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors Mlcc - Smd/Smt 25V 0.1Uf X7R 0603 10%
Yageo GroupC0603C104K4RACTU
16V 100nF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
25V 100nF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Multilayer Ceramic Capacitor, CC Series, 0.1 - F, - 10%, X7R, 50 V, 0603 [1608 Metric]
설명
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0603 / 0.1 μF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, +-15% TC, 100nF, Surface Mount, 0603 inch
Samsung Electro-Mechanics
0603 (1608Metric) CERAMIC CAPACITOR CL 50V 0.1muF ±10% X7R
Chip Capacitor (MLCC) 0603 100nF ±10% 50V X7R
CL Series 0.1 µF ±10%tolerance 50V X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitors