Samsung Electro-Mechanics CL05C8R2DB5NNNC
Cap Ceramic 8.2pF 50V C0G 0.5pF Pad SMD 0402 125C T/R
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet36 페이지11년 전
Future Electronics
공급망
Country of OriginMainland China, Philippines, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2010-07-30
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2020-11-30
LTD Date2021-06-30
관련 부품
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 8.2pF 0.25pF C0G 50V 0402 Paper T/R
TAIYO YUDENUMK105CG8R2DV-F
0402 8.2 pF 50 V ±5pF Tolerance C0G/NP0 SMT Multilayer Ceramic Capacitor
50V 8.2pF C0G 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
GRM 0402 (1005Metric) Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm C0G NP0 ±0.5pF 8.2pF
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 8.2pF C0G 0402 0.5pF
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 8.2pF 0.1pF C0G 50V 0402 Paper T/R
설명
CL05 Series 0402 8.2 pF 50 V ±0.5 pF Tolerance C0G Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 6.1% +Tol, 6.1% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0000082uF, Surface Mount, 0402
Chip Capacitor (MLCC) 0402 8.2pF ±0.5pF 50V C0G(NP0)
CAP CER 8.2PF 50V C0G/NP0 0402