Renesas XLH736002.048000I
7.5 x 5.2 mm 3.3 V 2.048 MHz ±25 ppm SMT XO HCMOS Oscillator
Production
가격 및 재고
문서
Upverter
Datasheet23 페이지12년 전
Datasheet27 페이지12년 전
IHS
Farnell
RFMW
CAD 모델
모델 정보
출처:Renesas
출시 날짜Aug 13, 2025
IPC 규격 준수IPC-7351B
스타일 가이드 개정판버전 1.0 - Nov 1, 2024
데이터시트 출처버전 - Mar 2, 2022
검증
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-9.77%
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.01
Introduction Date2016-10-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
설명
XO, 2.048 MHz, 1,000 fs jitter, LVCMOS, 3.3 V, ±25ppm, -40 to +85 °C, 7.0 x 5.0 mm
Renesas XL Family of Low Phase Noise Quartz-based PLL Oscillators
HCMOS Output Clock Oscillator, 2.048MHz Nom
OSCILLATOR, 2.048MHZ, HCMOS, 7MM X 5MM;
Renesas Electronics XLH736002.048000I
XTAL OSC XO 2.0480MHZ HCMOS SMD