Renesas X9258TV24Z-2.7
Low Noise, Low Power, 2-Wire Bus, 256 Taps Quad Digital Controlled Potentiometer (XDCP™)
Production
가격 및 재고
문서
Newark
Datasheet19 페이지25년 전
Integrated Device Technology
IHS
Renesas
SHENGYU ELECTRONICS
출처:Renesas
출시 날짜Aug 12, 2025
IPC 규격 준수IPC-7351B
스타일 가이드 개정판버전 1.0 - Nov 1, 2024
데이터시트 출처버전 6.00 - Dec 15, 2011
3개월간의 트렌드:
+0.00%
Introduction Date2004-04-26
관련 부품
Analog DevicesAD5254BRUZ100
Digital Potentiometer 100kOhm 256POS Non-Volatile Linear 20-Pin TSSOP Tube
Analog DevicesAD5254BRU100
Digital Potentiometer 100kOhm 256POS Non-Volatile Linear 24-Pin TSSOP T/R
Digital Potentiometer (POT), Quad 256-Tap, with SPI Interface
Digital Potentiometer (POT), Dual 256-Tap, with SPI Interface
Analog DevicesAD5254BRUZ100-RL7
Digital Potentiometer 100kOhm 256POS Non-Volatile Linear 20-Pin TSSOP T/R
설명
RoHS Compliant CMOS GULL WING COMMERCIAL Digital Potentiometer 0C 100muA 7.8mm 100kOhm
±20% I2C 2.7V~5.5V 100kΩ TSSOP-24 Digital Potentiometers ROHS
Digital Potentiometer, Quad, Tssop-24; End To End Resistance:100Kohm; No. Of Pots:Quad; Control Interface:I2C; Track Taper:Linear; Resistance Tolerance:± 20%; Supply Voltage Min:2.7V; Supply Voltage Max:5.5V; No. Of Pins:24Pins Rohs Compliant: Yes |Renesas Electronics Corporation X9258TV24Z-2.7