Renesas X9252WV24IZ-2.7
Digital Potentiometer 10kOhm 256POS Non-Volatile Linear 24-Pin TSSOP Tube
Production
가격 및 재고
문서
Integrated Device Technology
Datasheet20 페이지21년 전
Datasheet19 페이지21년 전
IHS
Renesas
Newark
iiiC
출처:Renesas
출시 날짜Aug 12, 2025
IPC 규격 준수IPC-7351B
스타일 가이드 개정판버전 1.0 - Nov 1, 2024
데이터시트 출처버전 3.1 - Jul 1, 2021
3개월간의 트렌드:
-34.83%
Introduction Date2017-11-01
관련 부품
X95840 Series Quad 256 Tap 10 kOhm Digital Potentiometer - TSSOP-20
DIGITAL POT, 10K, -40 TO 85DEG C; Available until stocks are exhausted
Digital Potentiometer 10kOhm 256POS Non-Volatile Linear Automotive 20-Pin TSSOP Tube
Analog DevicesAD8403ARUZ10
Digital Potentiometer 10kOhm 256POS Volatile Linear 24-Pin TSSOP Tube
MCP4361 Series 5.5 V 10 Kohm 257 Tabs 8-Bit Quad SPI Digital POT - TSSOP-20
Analog DevicesDS1867E-10
Digital Potentiometer 256POS 10KOhm Dual 20-Pin TSSOP
설명
Low Power + Quad 256-Tap + 2-Wire Bus + Up/Down Interface | IC DGT POT 10KOHM 256TAP 24TSSOP
RoHS Compliant CMOS GULL WING INDUSTRIAL Digital Potentiometer 20% -40C 3mA 7.8mm
±20% I2C 2.7V~5.5V 10kΩ TSSOP-24 Digital Potentiometers ROHS
X9252 Series 10 kOhm Quad Digitally-Controlled Potentiometer - TSSOP-24
IC, NV DIG POT; End To End Resistance:10kohm; Resistance Tolerance:± 20%; No. of Steps:256; Supply Voltage Range:2.7V to 5.5V; Control Interface:2 Wire, Serial; No. of Pots:Quad; Temperature Coefficient:± 300ppm/°C ;RoHS Compliant: Yes