Renesas X9251UV24IZ-2.7
Single Supply/Low Power/256-Tap/SPI Bus, Quad Digitally-Controlled (XDCP™) Potentiometer
Production
가격 및 재고
문서
Integrated Device Technology
Datasheet21 페이지21년 전
Datasheet21 페이지21년 전
IHS
Renesas
Intersil
DigiKey
출처:Renesas
출시 날짜Aug 11, 2025
IPC 규격 준수IPC-7351B
스타일 가이드 개정판버전 1.0 - Nov 1, 2024
데이터시트 출처버전 7.00 - Jan 14, 2021
3개월간의 트렌드:
+0.00%
Introduction Date2004-04-26
관련 부품
Ic,digital Potentiometer,cmos,tssop,24Pin,plastic Rohs Compliant: Yes |Renesas X9259UV24Z-2.7
X9258: 256 Position I2C 50 kOhm Quad Digital Controlled Potentiometer-SSOP-24
Single Supply/Low Power/256-Tap/2-Wire bus | IC DGT POT 50KOHM 256TAP 24TSSOP
Digital Potentiometer 50kOhm 256POS Non-Volatile Linear 24-Pin TSSOP T/R
설명
400¦ÌA ¡À300ppm/¡æ 50K¦¸ 256 4 2.7V Non-Volatile 5.5V SPI Potentiometer TSSOP-24 7.8mm*4.4mm*900¦Ìm
Digital Potentiometer ICs QD DCP 50KOHM 256 TAPS SPI
Ic,Digital Potentiometer,Cmos,Tssop,24Pin,Plastic
Digital Potentiometer, 4 Func, 50000ohm, Increment/decrement Control Interface, 256 Positions, CMOS, PDSO24