Recom Power R-78HE5.0-0.3
Switching Regulator, 0.3A, 135kHz Switching Freq-Max, Hybrid, PSIP3
IHS
Datasheet4 페이지3년 전
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-7.24%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
공급망
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2019-10-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
설명
Non-Isolated DC/DC Converters 0.3A DC/DC-Converter INNOLINE' SIP3 reg
DC-DC-CONVERTER, 0.3A, 6.5-72VIN, 5VOUT, REGULATED, SIP3, R-78HE-0.3 SERIES
R-78HB Series Single Output 5 V 0.3 A Through Hole DC/DC Converter - SIP-3
Power Supplies - Board Mount Dc Dc Converters |Recom Power R-78HE5.0-0.3
RECOM R-78HE5.0-0.3 DC/DC converter 300 mA
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 5V 0.3A 1.5W 3-Pin SIP Module Tube
Recom , R-78HE-0.3 , 5V , 6.5 ¡ú 72V , 1.5W
SwitchReg 6,5-72V to 05V 0.3A THT