Panduit MMP350H-C316
Marker Plate 3.50 in. L x 0.75 in. W (4) Hole Mounting 0.310 in. Tie Width Stainless Steel
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet1 페이지14년 전
Datasheet2 페이지18년 전
Master Electronics
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+8.39%
공급망
Country of OriginUS
Introduction Date2024-08-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
관련 부품
Marker Plate 3.50 in. L x 0.75 in. W (4) Hole Mounting 0.180 in. Tie Width Stainless Steel
PanduitMT350-C316
Cable Tie Marker Plate 3.50 in. L x 0.75 in. W (1) Hole Mounting 0.18 in. Tie Width Natural
PanduitMMP350-C
Marker Plate; 3.50 in. L x 0.75 in. W; 0.180 in. Tie Width; Stainless Steel; Natural
Weidmuller1774500000
Cable and Conductor Marker 48mm x 11mm Stainless Steel Silver
Weidmuller1774510000
Stainless steel cable maker, inscribable, (W x H) 60 x 11 mm, silver, 1774510000
Cable and Conductor Marker 108mm x 11mm Stainless Steel Silver
설명
Marker Plate, 316 Stainless Steel, 3/4 in H x 3 1/2 in W, Silver, Rectangle, 100 PK
MARKER PLATE, FOUR HOLES, 316 STAINLESS STEEL, HEAVY CROSS SECTION, 3.50" X .75"
MARKER PLATE, 316SS, 89X19MM, PK100; Label Type:Tag; Label Size:19 x 89mm; Material:316 Stainless Steel; Colour:Natural; Legend:Blank; Pack Quantity:100; External Length / Height:89mm; Material Thickness:0.25mm; Width, External:19mm; Label Type:20 Characters Per Line, 3 Lines of Text Max; Pack Size:100
Marker Plate, Rectangular, 4 Hole, Dimensions 3.50 Inches x 0.75 Inch x 0.010 Inch (89.0mm x 19.0mm x 0.25mm). Provides permanent identification of pipes, conduit, valves, cables and equipment in harsh environments. Designed for use with Panduit Pan-Steel Stainless Steel Cable Ties for fast installation at lowest installed cost. All marker plates/tags can be embossed or laser etched with Panduit Factory Custom Marking Service. For on-site custom marking use the Metal Indenting Machine (MIM). 100 pieces per package. Material is 316 Stainless Steel. Color is Natural.