Panduit BSV18X-LY
Butt Splice Terminal 18-22AWGCopper Red 16.16mm Tin PAN-TERM® Bottle
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet1 페이지14년 전
Master Electronics
Future Electronics
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-49.57%
공급망
Country of OriginMX
Introduction Date2011-06-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
관련 부품
Quick Disconnect Terminal, DNF, Female Quick Disconnect, 6.35mm x 0.81mm, 0.25 x 0.032, 22 AWG
PanduitBSN22-M
Splice Terminal 22-26AWG Copper Yellow 20.1mm Tin Box
Quick Disconnect Terminal 18-22AWG Brass Red F 19.81mm Electro Tin InsulKrimp™ T/R
Avikrimp Snap Plug Receptacle for 18-22 AWG Wire, PVC, Fits Male Plug Diameter 3.96mm
Female Disconnect, nylon fully insulated, 22 to 18 AWG, .250 x .032 tab size, funnel entry
CONNECTOR BUTT NYLON (INSULATOR) 0.080 TIN 22-18 AWG 0.145 IN. (MAX.)
설명
Panduit BSV18X-LY Pan-Term Butt Splice, Insulated, Vinyl, 22-18 AWG, Red, 50Pcs
Butt Splice Wire Connector, 18 AWG Max, Red, Vinyl Insulation, 600 V, 50 PK
Pan-Term Insulated Terminals BUTT SPLICE 22-18 VINYL INS
BUTT SPLICE 22 - 18 AWG VINYL INSULATED, PAN-TERM BSV SERIES
Panduit Sales Corp Butt SpliceVinyl Insul22û18AwgPk50
Expanded wire entry designed to accommodate wire with a larger insulation thickness. Designed to splice two solid or stranded wires together to repair or lengthen wires. Brazed seam protects terminal barrel from splitting during the crimp process. Internal wire stop assures proper length of insertion into terminal barrel. UL Flammability UL 94V-0, maximum insulation temperature 221 Degrees Fahrenheit (105 Degrees Celsius). UL and CSA rated up to 600 Volts per UL 486C.