Panasonic TXS2SL-L2-4.5V
Very High Sensitivity Relay, 50 mW Nominal Operating
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet7 페이지15년 전
Panasonic
Electro Sonic
DigiKey
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.49.00.50
Introduction Date2005-10-11
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2011-08-31
LTD Date2011-09-01
관련 부품
PanasonicTXS2-L2-4.5V
5ms 5ms 1A 20dB 0.8dB 110V(Max) 4.5V 2 Form C (DPDT-NO, NC) 289¦¸ 15.6mA 110V@DC DIP
TXS Series General Purpose 1 A DPDT 4.5 VDC 2 Coil Latching SMT Signal Relay
TXS Series 1 A DPDT 4.5 VDC 2 Coil Latching SMT General Purpose Signal Relay
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 5VDC / General Purpose Relay DPDT (2 Form C) Through Hole
Electromechanical Relay Double Pole, Double Throw 2A 5 Volt 125Ohm Through Hole
5ms 5ms 1A 60V 5V SPDT(1 Form C) 167¦¸ 30mA 125V DIP 12.5mm*7.5mm*10mm
설명
TXS Relay (SMD SL type 2-coil latch)
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 4.5V
Power/Signal Relay, DPDT, Latched, 0.015A (Coil), 4.5VDC (Coil), 70mW (Coil), 1A (Contact), 110VDC (Contact), DC Input, DC Output, Surface Mount-Straight