Panasonic NC4EBD-JP-DC24V
Flat Power Relay, 4 Form C, 5A 250VAC, PCB Terminal type, Sealed type
Production
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet14 페이지12년 전
element14
Panasonic
Electro Sonic
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-2.09%
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
PanasonicNC4D-JP-DC24V
Flat Power Relay, 4 Form C, 5A 250VAC, PCB Terminal type
PanasonicNC4D-P-DC24V
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 24V / General Purpose Relay 4PDT (4 Form C) 24VDC Coil Through Hole
Vertical Power Relay, 4 Form C, 5A 250VAC, PCB Terminal type, Sealed type
Relay, plug-in, 14-pin, bifurcated contacts, 4PDT, 5 A, mech indicator, label facility, 24 VDC
TE ConnectivityKHAU-17D12-24
Electromechanical Relay 120VAC 3.9KOhm 5A 4PDT (21.82x28.17)mm Socket General Purpose Relay
TE Connectivity5-1415026-1
General Purpose Relay 4PDT 240VAC 24VDC Plug-In Socket Mount
설명
Relay Power Transistor Drive Flat 250VAC 24VDC PC Pins Through Hole Carton/Case
NC Series 5A 4PDT 24 VDC Through Hole Sealed High Power Dual Contact Power Relay
Relay, 4Pdt, 250Vac, 30Vdc, 2A; Contact Configuration:4Pdt; Coil Voltage:24Vdc; Contact Current:2A; Product Range:Nc Series; Relay Mounting:Through Hole; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:250V; Relay Terminals:Solder Rohs Compliant: Yes |Panasonic NC4EBD-JP-DC24V