Panasonic HL1-HTM-AC24V
Power/Signal Relay, SPDT, Momentary, 1200mW (Coil), 15A (Contact), 30VDC (Contact), AC Input, AC/DC Output, Panel Mount
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Panasonic
Datasheet6 페이지18년 전
Datasheet5 페이지19년 전
Datasheet0 페이지0년 전
DigiKey
Electro Sonic
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.50
Introduction Date2005-10-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2018-09-30
관련 부품
POWER/SIGNAL RELAY SPDT MOMENTARY 1200mW (COIL) 15A (CONTACT) 24VDC (CONTACT) PANEL MOUNT
Power Relay 24VAC 15A SPDT(21.5x28x42.4)mm Socket
TE Connectivity1887113-3
Power Relay 24VAC 16A SPDT(29x13x26.7)mm Socket
Phoenix Contact2961406
Phoenix Contact Afzonderlijke relais REL-MR- 24AC/21HC - 2961406
TE Connectivity1887101-3
Power Relay 24VAC 16A SPDT(29x13x25.6)mm Socket
Electromechanical Relay SPDT 15A 24VAC 180Ohm Through Hole
Weidmuller8693500000
Power/Signal Relay, SPDT, Momentary, 750mW (Coil), AC Input, AC Output
설명
High Capacity Power Relay, Top Mount
RELAY POWER 15A 24VAC TOP MOUNT