Panasonic HL1-HTM-AC120V-F
HL Series 15A SPDT 120VAC Chassis Mount Space Saving General Purpose Power Relay
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
RS (Formerly Allied Electronics)
Datasheet6 페이지18년 전
IHS
Panasonic
Future Electronics
Electro Sonic
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
공급망
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
PanasonicHL1-H-AC115V
Power Relay 115VAC 15A SPDT(27.2x20.8x41.75)mm Socket
TE Connectivity1393240-6
Power Relay 115VAC 16A SPDT(29mm 12.7mm 15.7mm) THT
TE ConnectivityRTD14615
Electromechanical Relay SPDT 16A 115VAC 8.1KOhm Through Hole
TE ConnectivityRTB14615
Electromechanical Relay 115VAC 8.1KOhm 12A SPDT (29x12.7x15.7)mm THT Power Relay
설명
Power/Signal Relay, SPDT, Momentary, 1300mW (Coil), AC Input, AC Output, Panel Mount
RELAY GEN PURPOSE SPDT 15A 120V