Panasonic ERJP06F1502V
Res Thick Film 0805 15K Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
IHS
Datasheet9 페이지5년 전
Newark
Farnell
Master Electronics
TME
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-59.27%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
SnapEDA
심벌풋프린트
다운로드
Ultra Librarian
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
관련 부품
PanasonicERJ6ENF1502V
Res Thick Film 0805 15K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
125mW Thick Film Resistors 150V ±1% ±100ppm/℃ 15kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0805FR-0715KL
Res Thick Film 0805 15K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
TE ConnectivityCRG0805F15K
Fixed Resistor, Thick Film, 0.125W, 15000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
TE ConnectivityCRGH0805F15K
Res Thick Film 0805 15K Ohm 1% 1/3W ±100ppm/°C Molded SMD SMD T/R
Resistor, Thick Film Chip; 15 K Ohms; Case 0805; 0.125W; +/-1%; SMD; 100ppm/K; 150V
Yageo GroupAC0805FR-0715KL
Res Thick Film 0805 15K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive
설명
Res Thick Film 0805 15K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 15 kΩ, 0.5 W, ±1 %, ERJP06F1502V
ERJ FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 15kOhm 0.5W 1/2W
Anti-Surge /Anti-Pulse High Power Thick Film Chip Resistors / 0805 / 1% / 15000O
Anti-Surge Chip Resistor, 0805 Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-P06F1502V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 15000ohm, 400V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Anti-Surge Chip Resistor, 0805 1%, 15Kohm, 7 Reel
Thick Film Resistors - SMD 0805 15Kohms 0.5W 1% AEC-Q200
Panasonic ERJP06F1502V - Small & High Power Chip Resistors
RES, 15K, 1%, 0.5W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 15kohm; Product Range: ERJP06 Series; Voltage Rating: 400V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 500mW; Resistance Tole
Resistor Type = Thick Film / Resistance kOhm = 15 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 500 / Body Length mm = 2 / Voltage Rating - DC V = 400 / Temperature Coefficient = 100 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.6 / Body Width mm = 1.25 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0805