Panasonic ERJ8ENF2260V
Res Thick Film 1206 226 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
데이터시트 및 문서
Future Electronics
Master Electronics
Burklin Elektronik
공급망
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1998-02-25
관련 부품
Res Thick Film 1206 226 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-07226RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 226Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 226ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 226ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
PanasonicERJ8ENF2200V
Res Thick Film 1206 220 Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-07220RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 220Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
설명
Res Thick Film 1206 226 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Avnet Japan
Thick Film Chip Res, 1206,1% Precision 2; Thick Film Chip Res, 1206,1% Precision 226ohm, 7 inch reel
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 226Ohm ±100ppm/C
Thick Film Resistors - SMD 1206 226ohms 1% AEC-Q200
Panasonic ERJ8ENF2260V - General Purpose Chip Resistors
RESISTOR, 226R, 0.25W, 1%, 1206, REEL; Product Range:PANASONIC - ERJ Series; Resistance:226ohm; Power Rating:250mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case Style:1206 [3216 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Voltage Rating:200V; Packaging:Reel; Resistor Mounting:SMD; Resistor Terminals:Wraparound