Panasonic ERJ3GEYJ911V
Resistor, Chip Thick Film, 910 Ohm, 0.1WRESISTOR, Chip Thick Film, 910 Ohm, 0.1W, 5%
데이터시트 및 문서
Future Electronics
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
관련 부품
Res Thick Film 0603 910 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 910 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
100mW Thick Film Resistors 75V ±5% ±200ppm/℃ 820Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 1K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 1K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 820 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
설명
Res Thick Film 0603 910 Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Avnet Japan
RES SMD 910 OHM 5% 1/10W 0603 / 910 Ohms ±5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 910ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RESISTOR, THICK FILM, RES 910 OHMS, PWR-RTG 0.1 W, TOL 5%,SMT,0603,CUT TAPE
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 910Ohm ±200ppm/C
Thick Film Resistors - SMD 0603 910ohms 5% AEC-Q200
Panasonic ERJ3GEYJ911V - General Purpose Chip Resistors
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 1.6 x 0.8 x 0.45 mm Temperature range: -55 ... 155 °C Housing type: 0603 Resistor type: Thick Film Power Rating: 100 mW Rated voltage: 75 V Resistance: 910 Ohm
Resistance:910Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Erj Series; Voltage Rating:75V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-3GEYJ911V.