Panasonic ERJ3GEYJ1R8V
Res Thick Film 0603 1.8 Ohm 5% 0.1W(1/10W) -100ppm/C to 600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
IHS
Datasheet7 페이지5년 전
Panasonic
Farnell
3개월간의 트렌드:
+130%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
심벌
공급망
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1998-09-24
관련 부품
Res Thick Film 0603 1.8 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 1.8ohm, 75V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRC0603JR-071R8L
Res Thick Film 0603 1.8 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
100mW Thick Film Resistors 50V ±5% ±400ppm/℃ 1.8Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0603FR-071R8L
Res Thick Film 0603 1.8 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 1.8 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0603FR-071R91L
100mW Thick Film Resistors 75V ±1% ±200ppm/℃ 1.91Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
설명
Thick Film Chip Res, 0603, 1/16W 5% 1.8ohm, 7 inc
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 1.8ohm, 75V, 5% +/-Tol, -100,600ppm/Cel, Surface Mount, 0603
100mW Thick Film Resistors 150V ±5% -100ppm/℃~+600ppm/℃ 1.8Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Surface Mount Chip Resistor, Thick Film, Aec-Q200 Erj Series, 1.8 Ohm, 100 Mw, 5%, 75 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-3GEYJ1R8V
Thick Film Chip Resistor, 1.8 ½, 5 %, 0.1 W
Panasonic SCT
RESISTOR 1.8 OHM 1/10W 5% 0603
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 1.8Ohm -100/ +600ppm/C
Panasonic ERJ3GEYJ1R8V - General Purpose Chip Resistors
RESISTOR, 0603, 1R8 5%, 0.1W; Product Range:PANASONIC - ERJ Series Thick Film Chip Resistor; Resistance:1.8ohm; Power Rating:100mW; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Voltage Rating:75V; Resistor Mounting:SMD