Panasonic ERJ3EKF4641V
Res Thick Film 0603 4.64K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Datasheet3 페이지9년 전
Datasheet3 페이지15년 전
Datasheet3 페이지15년 전
Datasheet6 페이지17년 전
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Master Electronics
Burklin Elektronik
관련 부품
100mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 4.64kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0603FR-074K64L
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 4.64kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 4.64K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
SMD Chip Resistor, 4.64 kOhm, ± 1%, 100 mW, 0603 [1608 Metric], Thick Film, General Purpose
Yageo GroupRC0603FR-134K64L
RC Series 0603 0.1 W 4.64 kOhm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Res Thick Film 0603 4.64K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
설명
ERJ FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 4.64kOhm 0.1W 1/10W
ERJ Series 0603 4.64 kOhm 0.1 W ±1 % ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Resistor,Thick Film,Res 4.64 Kilohms,Pwr-Rtg 0.1 W,Tol 1%,SMT,0603,Cut Tape
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 4640ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Precision Thick Film Chip Resistor, 4640 ½, 1 %, 0.1 W
Panasonic SCT
Thick Film Resistors - SMD 0603 4.64Kohms 1% AEC-Q200
Panasonic ERJ3EKF4641V - General Purpose Chip Resistors
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 1.6 x 0.8 x 0.45 mm Temperature range: -55 ... 155 °C Construction form: 0603 Resistor type: Thick Film Power Rating: 100 mW Rated voltage: 75 V Resistance: 4.64 kOhm
RESISTOR, 0603, 4K64 1%, 0.1W; Product Range:PANASONIC - ERJ Series Thick Film Chip Resistor; Resistance:4.64kohm; Power Rating:100mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Voltage Rating:75V; Resistor Mounting:SMD