Panasonic ERJ3EKF1210V
Res Thick Film 0603 121 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
3개월간의 트렌드:
Restocked
공급망
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1998-02-25
관련 부품
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 121ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRC0603FR-07121RL
Res Thick Film 0603 121 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
SMD Chip Resistor, 121 Ohm, ± 1%, 100 mW, 0603 [1608 Metric], Thick Film, General Purpose
Res Thick Film 0603 121 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 110ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRC0603FR-07120RL
100Mw Thick Film Resistors 100Ppm/ 1% 120 0603 Chip Resistor Surface Mount Rohs
설명
Resistor Thick Film 0603 121 Ohm 1% 1/10 Watt ±100ppm °C Surface Mount Punched Carrier Tape and Reel
ERJ Series 0603 121 Ohm 0.1 W ±1 % ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
ERJ FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 121Ohm 0.1W 1/10W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 121ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Resistor,Thick Film,Res 121 Ohms,Pwr-Rtg 0.1 W,Tol 1%,SMT,0603,Cut Tape
Precision Thick Film Chip Resistor, 121 ½, 1 %, 0.1 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ3EKF1210V - General Purpose Chip Resistors
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 1.6 x 0.8 x 0.45 mm Temperature range: -55 ... 155 °C Construction form: 0603 Resistor type: Thick Film Power Rating: 100 mW Rated voltage: 75 V Resistance: 121 Ohm
RESISTOR, 0603, 121R 1%, 0.1W; Product Range:PANASONIC - ERJ Series Thick Film Chip Resistor; Resistance:121ohm; Power Rating:100mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Voltage Rating:75V; Resistor Mounting:SMD