Panasonic ERJ2RKF4222X
Res Thick Film 0402 42.2K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
데이터시트 및 문서
Future Electronics
Datasheet3 페이지9년 전
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Farnell
Master Electronics
공급망
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2004-02-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
관련 부품
PanasonicERJ-2RKF3832X
Res Thick Film 0402 38.3K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-2RKF3922X
Res Thick Film 0402 39.2K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0402 39K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
설명
100mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 42.2kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
ERJ Series 0402 42.2 kOhm 0.1 W ±1 % ±100ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
RESISTOR, THICK FILM, RES 42.2 KILOHMS, PWR-RTG 0.1 W, TOL 1%,SMT,0402,TAPE & REEL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 42200ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
0402 (1005Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.1W 1/10W 42.2kOhm ±100ppm/C
Precision Thick Film Chip Resistor, 42200 ½, 1 %, 0.1 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ2RKF4222X - General Purpose Chip Resistors
Res, Thick Film, 42K2, 1%, 0.1W, 0402, Reel; Resistance:42.2Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Precision; Voltage Rating:50V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-2RKF4222X.
RESISTOR, THICK, 42.2K, 0.1W, 1%, REEL; Product Range:PANASONIC - ERJ Series; Resistance:42.2kohm; Power Rating:100mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case Style:0402 [1005 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Voltage Rating:50V; Packaging:Reel; Resistor Mounting:SMD; Resistor Terminals:Wraparound
Resistor Type = Thick Film / Resistance kOhm = 42.2 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 100 / Body Length mm = 1 / Voltage Rating - DC V = 50 / Temperature Coefficient = ±100 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.35 / Body Width mm = 0.5 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0402