Panasonic ERJ14YJ2R7U
Res Thick Film 1210 2.7 Ohm 5% 0.5W(1/2W) -100ppm/C to 600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet0 페이지0년 전
Datasheet6 페이지7년 전
Farnell
Master Electronics
DigiKey
Electro Sonic
관련 부품
Res Thick Film 1210 2.7 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 2.7ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
Yageo GroupRC1210FR-072R7L
Res Thick Film 1210 2.7 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
설명
ERJ FIXED RESISTOR 1210 (3225Metric) Chip Resistor ±5% -100/ +600ppm/C 2.7Ohm 0.5W 1/2W
Thick Film Chip Resistor, 1210, 1/4W 5% 2.7ohm, 7
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 2.7ohm, 200V, 5% +/-Tol, -100,600ppm/Cel, Surface Mount, 1210
Surface Mount Chip Resistor, Thick Film, Aec-Q200 Erj Series, 2.7 Ohm, 500 Mw, 5%, 200 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-14YJ2R7U
Panasonic ERJ14YJ2R7U - General Purpose Chip Resistors
RESISTOR THICK FILM, 2.7OHM, 5%, 1210; Product Range:PANASONIC - ERJ Series; Resistance:2.7ohm; Power Rating:500mW; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:1210 [3225 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:-100ppm/°C to +600ppm/°C; Voltage Rating:200V; Packaging:Cut Tape; MSL:-; SVHC:Diboron trioxide (19-Dec-2012); SVHC (Secondary):Lead monoxide (lead oxide) (19-Dec-2012)