Panasonic ERJ-PB3D1301V
Res Thick Film 0603 1.3K Ohm 0.5% 0.2W(1/5W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Panasonic
Datasheet2 페이지10년 전
Newark
Panasonic SCT
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-0.33%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2016-02-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
관련 부품
PanasonicERJ3RBD1301V
Res Thick Film 0603 1.3K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT0603DRE071K3L
100mW Thin Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 1.3kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ3RBD1201V
100mW Thick Film Resistors ±0.5% ±50ppm/℃ 1.2kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 1.4K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0603DR-071K3L
General Purpose Chip Resistor Thick Film 0603 1.3kOhm 0.5% Paper T/R
Yageo GroupRT0603DRE071K2L
100mW Thin Film Resistor 75V ±0.5% ±50ppm/℃ 1.2kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
설명
ERJ 0603 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±0.5% ±50ppm/C 1.3kOhms 0.2W 1/5W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 1300ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.2W, 1300½, 0.5%, 0603, RoHS
Panasonic SCT
Panasonic ERJPB3D1301V - High Precision Chip Resistors
RES, AECQ200, THICK FILM, 1K3, 0603; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 1.3kohm; Product Range: ERJPB3 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 200mW; Resistance Tole
Chip Res, Thick Film, 1K3, 0.2W, 0603; Resistance:1.3Kohm; Resistance Tolerance:± 0.5%; Power Rating:200Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:High Precision; Voltage Rating:150Vrohs Compliant: Yes |Panasonic ERJPB3D1301V