Panasonic ERJ-PB3B4022V
Res Thick Film 0603 40.2K Ohm 0.1% 0.2W(1/5W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Panasonic
Datasheet2 페이지10년 전
Panasonic SCT
Burklin Elektronik
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-2.40%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2016-02-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
관련 부품
PanasonicERJ-PB3B3832V
RES SMD 38.3K OHM 0.1% 1/5W 0603
PanasonicERJ-PB3B3742V
Thick Film Resistors - SMD 0603 Anti-Surge Res. 0.1%, 37.4Koh
ERJ 0603 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±0.1% ±50ppm/C 36.5kOhms 0.2W 1/5W
Yageo GroupRT0603BRD0740K2L
100mW Thin Film Resistor 75V ±25ppm/℃ ±0.1% 40.2kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0603BRD0738K3L
100mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 38.3kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0603BRD0744K2L
100mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 44.2kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
설명
Resistor, thick film, SMD 0603 (1608), 40.2 kΩ, 0.2 W, ±0.1 %, ERJPB3B4022V
Thick Film Resistors - SMD 0603 Anti-Surge Res. 0.1%, 40.2Koh
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 40200ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.2W, 40200½, 0.1%, 0603, RoHS
Panasonic SCT
RES, 40K2, 0.1%, 0.2W, THICK FILM, 0603 ROHS COMPLIANT: YES