Panasonic ERJ-PB3B2000V
Res Thick Film 0603 200 Ohm 0.1% 0.2W(1/5W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Panasonic
Datasheet2 페이지10년 전
Panasonic SCT
Burklin Elektronik
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-6.90%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
관련 부품
PanasonicERA3AEB201V
Res Thin Film 0603 200 Ohm 0.1% 0.1W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRT0603BRD07200RL
100mW Thin Film Resistor 75V ±25ppm/℃ ±0.1% 200Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA3AEB1960V
Res Thin Film 0603 196 Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERA3AEB2100V
Res Thin Film 0603 210 Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT0603BRD07180RL
100mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 180Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thin Film 0603 215 Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
설명
250mW Thick Film Resistors 200V ±50ppm/℃ ±0.1% 200Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Panasonic ERJPB3B2000V - High Precision Chip Resistors
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 200ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
ERJ 0603 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±0.1% ±50ppm/C 200Ohms 0.2W 1/5W
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.2W, 200½, 0.1%, 0603, RoHS
Panasonic SCT
RES, 200R, 0.1%, 0.2W, THICK FILM, 0603;
Chip Res, Thick Film, 200R, 0.2W, 0603; Resistance:200Ohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:200Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:High Precision; Voltage Rating:150Vrohs Compliant: Yes |Panasonic ERJPB3B2000V