Panasonic ERJ-PA3F23R2V
Resistor, thick film, SMD 0603 (1608), 23.2 Ω, 0.25 W, ±1 %, ERJPA3F23R2V
IHS
Datasheet9 페이지5년 전
관련 부품
Res Thick Film 0603 22 Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 24.9 Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 24ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
TE Connectivity / AMP8-1879507-9
Fixed Resistor, Thick Film, 0.2W, 22ohm, 50V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PanasonicERJ-P03F24R9V
Res Thick Film 0603 24.9 Ohm 1% 0.2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-P03F21R0V
Res Thick Film 0603 21 Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
설명
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 23.2ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 23.2 ½, 1 %, 0.25 W
Panasonic SCT
0603 NEW ANTI-SURGE RESISTOR / 0603 NEW ANTI-SURGE RESISTOR 1% 23.2OHM
SMD Thick Film 0603 0,25W 1% 23R2
Panasonic ERJPA3F23R2V - Small & High Power Chip Resistors
RES, 23R2, 1%, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 23.2ohm; Product Range: ERJPA3 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 1%