Panasonic ERJ-8RQF2R2V
Resistor, thick film, SMD 1206 (3216), 2.2 Ω, 0.25 W, ±1 %, ERJ8RQF2R2V
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Panasonic
Datasheet4 페이지9년 전
RS (Formerly Allied Electronics)
JRH Electronics
Farnell
Newark
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-21.78%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
SnapEDA
심벌풋프린트
3D다운로드
Ultra Librarian
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
Introduction Date1998-06-01
관련 부품
Yageo GroupRC1206FR-072R2L
Thick Film Resistors – SMD; YAGEO; RC1206FR-072R2L; 2.2 Ohm; 1206; 1 %; Thick Film
CRCW Series 1206 0.25 W 2.2 Ohm ±1 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
Yageo GroupAC1206FR-072R2L
Res Thick Film 1206 2.2 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 2.2 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-132R2L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 2.2ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
250mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 2Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
설명
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 2.2ohm, 0.7416V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 2.2Ohm ±200ppm/C
Current Sense Resistors - SMD 1206 2.2ohm 1% Curr Sense AEC-Q200
Current Sensing Resistors Thick Film Type / 1206 / 1% / 2,2Ohm / 0,25W / T.C.R.
THICK FILM LOW OHMIC SMNT RESTR 1206 CASE 2.2OHM +/-1%.25W +/-200PPM/C
Resistor, 2R2, 1%, THICK FILM, 1206;
Panasonic ERJ8RQF2R2V - Current Sensing Chip Resistors
RESISTOR, 1206, 0.25W, 1%, 2R2; Resistance:2.2ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250mW; Series:ERJ; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Type:Thick Film; Resistor Case Style:1206; No. of Pins:2; Case ;RoHS Compliant: Yes