Panasonic ERJ-8RQF1R3V
Res Thick Film 1206 1.3 Ohm 1% 0.25W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
IHS
Datasheet10 페이지5년 전
Panasonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
Farnell
재고 내역
3개월간의 트렌드:
Restocked
공급망
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1998-06-01
관련 부품
Res Thick Film 1206 1.3 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-071R3L
Res Thick Film 1206 1.3 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 1206 1.3 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC1206FR-071R2L
250mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 1.2Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1206FR-071R33L
250mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 1.33Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ8RQF1R2V
Res Thick Film 1206 1.2 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-071R4L
Res Thick Film 1206 1.4 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
설명
SMD Current Sense Resistors, AEC-Q200 ERJ Series, 1.3 ohm, 250 mW, - 1% RoHS Compliant: Yes
Resistor, thick film, SMD 1206 (3216), 1.3 Ω, 0.25 W, ±1 %, ERJ8RQF1R3V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 1.3ohm, 0.5701V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Current Sense Resistors - SMD 1206 1.3ohm 1% Curr Sense AEC-Q200
FIXED RESISTOR Chip Resistor 1% 200ppm/C 1.3Ohm 250mW
Panasonic ERJ8RQF1R3V - Current Sensing Chip Resistors
CURRENT SENSE RES, 1R3, 1%, 250 MW, 1206; Resistance: 1.3ohm; Product Range: -; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Resistor Element Material: Thick Film; Temperature Coeff