Panasonic ERJ-8BQF1R8V
Res Thick Film 1206 1.8 Ohm 1% 1/2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
IHS
Datasheet10 페이지5년 전
Panasonic
Newark
JRH Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
재고 내역
3개월간의 트렌드:
Restocked
공급망
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-12-28
관련 부품
Yageo GroupRC1206FR-071R8L
250mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 1.8Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1206FR-071R96L
250mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 1.96Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1206FR-071R87L
250mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 1.87Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 1.78 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 1.62 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 1.82 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-8RQF1R8V
Res Thick Film 1206 1.8 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-071R69L
Res Thick Film 1206 1.69 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
설명
Avnet Japan
ERJ Series 1206 1.8 Ohm ±1% 0.5 W ±250 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 1.8ohm, 0.9487V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
SMD Thick Film 1206 0,5W 1% 1,8R
Smd Current Sense Resistors, Aec-Q200 Erj Series, 1.8 Ohm, 330 Mw, - 1% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ8BQF1R8V
THICK FILM LOW OHMIC SMNT RESTR 1206 CASE 1.8OHM +/-1%.33W +/-200PPM/C
Panasonic ERJ8BQF1R8V - Current Sensing Chip Resistors
CURRENT SENSE RES, 1R8, 1%, 500 MW, 1206; Resistance: 1.8ohm; Product Range: ERJ8BQ Series; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Power Rating: 500mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Resistor Element Material: Thick Film; Tempe