Panasonic ERJ-1TRQF5R1U
Resistor, thick film, SMD 2512 (6330), 5.1 Ω, 1 W, ±1 %, ERJ1TRQF5R1U
RS (Formerly Allied Electronics)
element14 APAC
Farnell
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-8.76%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
관련 부품
Res Thick Film 2512 5.1 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 2512 4.99 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2512 4.7 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2512 4.75 Ohm 1% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 4.64ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
KOA SpeerSL1TTE5R10F
Surface Mount Molded Current Sense Resistor, 1W, SL1, -55°C to +180°C, RoHS
설명
Resistor;Thick Film;Res 5.1 Ohms;Pwr-Rtg 1 W;Tol 1%;SMT;2512;Cut Tape
Res Thkflm 2512 5.1 Ohm 1% 1W 100Ppm/ C Smd
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 5.1ohm, 2.2583V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm 1W 5.1Ohm ±100ppm/C
Current Sensing Resistors Thick Film Type / 2512 / 1% / 5,1Ohm / 1W / T.C.R. -10