Panasonic ERG1SJ472
Fixed Resistor, Metal Oxide, 1W, 4700ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
EOL
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Panasonic
Datasheet7 페이지11년 전
Newark
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
DigiKey
공급망
Country of OriginIndonesia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2005-03-08
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 6 months ago)
관련 부품
TE ConnectivityROX1SJ4K7
ROX Neohm FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±350ppm/C 4.7kOhm 1W
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 4700ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP3-1624246-7
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 4700ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX2SJ4K7
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 4700ohm, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupCFR-50JT-52-4K7
Res Carbon Film 4.7K Ohm 5% 1/2W -500ppm/°C to 350ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Yageo GroupCFR-12JT-52-4K7
Axial FIXED RESISTOR CFR 0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm 0.167W 1/6W 4.7kOhm -350/ +500ppm/C
설명
Res Metal Oxide Film 4.7K Ohm 5% 1W ±350ppm/C Conformal Coated AXL Automotive Bulk
RESISTOR, METAL OXIDE, RES 4.7 KILOHMS, PWR-RTG 1 W, TOL 5%,AXIAL, TCR 350 PPM/DEGC
Axial FIXED RESISTOR ERG 0.110Diax0.354L 2.80mmx9.00mm 1W 4.7kOhm ±350ppm/C
Resistor, 4.7 kOhm, ± 5%, 1 W, Axial Leaded, Metal Oxide, High Reliability
Metal film axial resistor, 1W, 4K7
RS APAC
Resistor Resistance technical notation: 4K7 Temperature range: -55 ... 200 °C Resistor type: Metal Oxide Film Resistor Power Rating: 1 W Rated voltage: 350 V Resistance: 4.7 kOhm
RESISTOR METAL FILM, 4.7KOHM, 5%, AXIAL; Product Range:PANASONIC - ERG Series; Resistance:4.7kohm; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Resistor Element Material:Metal Film; Temperature Coefficient:± 350ppm/°C; Voltage Rating:350V; MSL:-