Panasonic ERA8AEB154V
250mW Thin Film Resistor 150V ±0.1% ±25ppm/℃ 150kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet7 페이지5년 전
element14 APAC
Newark
JRH Electronics
3개월간의 트렌드:
-4.14%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
SnapEDA
심벌풋프린트
3D다운로드
Introduction Date2009-03-06
Yageo GroupRT1206BRD07150KL
250mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 150kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 150000ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 1206
250mW Thin Film Resistor 200V ±0.1% ±25ppm/℃ 150kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA8AEB164V
Res Thin Film 1206 160K Ohm 0.1% 0.25W(1/4W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERA-8AEB1543V
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 154000ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 1206
PanasonicERA8AEB1373V
Res Thin Film 1206 137K Ohm 0.1% 0.25W(1/4W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
설명
RES SMD 150K OHM 0.1% 1/4W 1206 / 150 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
1206 Thin Film Chip Resistor Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERA-8AEB154V
ERA SERIES THIN FILM SMNT RESISTOR 1206 CASE 150KOHM +/-0.1% 0.25W +/-25PPM/DEGC
Resistor, metal film, SMD 1206 (3216), 150 kΩ, 0.25 W, ±0.1 %, ERA8AEB154V
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.25W, 150000½, 0.1%, 1206, RoHS
Panasonic SCT
ERA Series 1206 150 kOhm 0.25 W ±0.1 % ±25 ppm/°C SMT Metal Film Chip Resistor
Resistor Type = Thin Film / Resistance kOhm = 150 / Tolerance (±) % = 0.1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 250 / Body Length mm = 3.2 / Voltage Rating - DC V = 150 / Temperature Coefficient = ±25 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.6 / Body Width mm = 1.6 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 1206