Panasonic ERA3APB332V
Res Thin Film 0603 3.3K Ohm 0.1% 0.1W ±15ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet7 페이지5년 전
Future Electronics
JRH Electronics
Newark
Electro Sonic
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+82.79%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
Introduction Date2011-03-24
관련 부품
PanasonicERA3APB362V
Res Thin Film 0603 3.6K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±15ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERA-3APB302V
Res Thin Film 0603 3K Ohm 0.1% 0.1W ±15ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA3AEB332V
Res Thin Film 0603 3.3K Ohm 0.1% 0.1W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRT0603BRD073K3L
Res Thin Film 0603 3.3K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 3300ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
설명
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 3300ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 Thin Film Chip Resistor Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERA-3APB332V
0603 Thin film chip resistor 0603 SMD resistor, 3.
ERA-3A FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±0.1% ±15ppm/C 3.3kOhm 0.1W 1/10W
Resistor, metal film, SMD 0603 (1608), 3.3 kΩ, 0.1 W, ±0.1 %, ERA3APB332V
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.1W, 3300½, 0.1%, 0603, RoHS
Panasonic SCT
ERA Series 0603 3.3 kOhm 0.1 W ±0.1 % ±25 ppm/°C SMT Metal Film Chip Resistor
Thin Film Resistors - SMD 0603 3.3Kohm 0.1% 15ppm AEC-Q200
RES, 3K3, 0.1%, 0.1W, 0603, METAL FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 3.3kohm; Product Range: ERA3A Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tole
Resistor Type = Thin Film / Resistance kOhm = 3.3 / Tolerance (±) % = 0.1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 100 / Body Length mm = 1.6 / Voltage Rating - DC V = 75 / Temperature Coefficient = ±15 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.45 / Body Width mm = 0.8 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0603