Panasonic DS4E-S-DC12V
Relay; 2 A AC/DC (Switching), 3 A AC/DC (Carrying); Amber Sealed Type; 4 Form C
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Verical
Datasheet7 페이지19년 전
Datasheet6 페이지26년 전
Electro Sonic
Panasonic
DigiKey
Arrow Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.20
Introduction Date2005-10-12
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2009-10-31
관련 부품
Relay; 3 A Switching Current; 12 V; 4 Form C; Gold-clad silver; -40 to degC
High Sensitivity Signal Relay, 4 Form C, 400mW Type, 2 Coil Latching, Gold Contact
PanasonicHC4E-HP-DC24V
HC Series 2 A 4DPDT 24 VDC Through Hole Miniature General Purpose Power Relay
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 48V
TE Connectivity8-1393766-1
Power/Signal Relay, 4 Form C, Momentary, 24VDC (Coil), 900mW (Coil), 2A (Contact), DC Input, Panel Mount
TE ConnectivityKHAU-17D11-12
KHA Series 3 A 4PDT 12 VDC Socket Mount Miniature General Purpose Power Relay
설명
Electromechanical Relay 4PDT 2A 12VDC 720Ohm Through Hole
High Sensitivity Signal Relay, 4 Form C, 200mW Type, Gold Contact
Power/Signal Relay, 4PDT, Momentary, 0.017A (Coil), 12VDC (Coil), 200mW (Coil), 2A (Contact), 30VDC (Contact), DC Input, AC/DC Output, Through Hole-Straight Mount
Signal Relay; Coil Voltage VDC Nom:12V; Coil Resistance:720ohm; No. of Poles:4; Contacts:4PDT; Relay Mounting:PC Board; Carry Current:3A; Leaded Process Compatible:Yes; Relay Terminals:Thru Hole; Coil Voltage DC Max:12V ;RoHS Compliant: Yes
RELAY, PCB, 4PCO, 12VDC; Series:DS; Relay Type:Miniature; Voltage, Coil DC Nom:12V; Resistance, Coil:720ohm; No. of Poles:4; Contact Configuration:DPDT; Voltage, Contact DC Max:220V; Max Contact Current AC:3A; Max Contact Current DC:3A; Mounting Type:PCB; External Length / Height:9.8mm; Width, External:35.24mm; External Depth:9.9mm; Temp, Op. Max:70°C; Temp, Op. Min:-40°C; Type:Single Side Stable - 4 Form C; Approval Bodies:CSA, BSI; Approval Category:UL Recognised; Contact Material:Gold-clad silver; Contact Style:CO; Current, Switching AC Max:2A; Current, Switching DC Max:2A; DC Coil Power:200mW; No. of Electrical Operations:500000; No. of Mechanical Operations:100000000; Power, Switching Max:60W; Power, Switching VA Max:125VA; Resistance, Contact:50mohm; Resistance, Insulation:100Mohm; Time, Operating:3ms; Time, Release:2ms; Voltage, Insulation Resistance:500V dc; Voltage, Load Peak +:1500V; Voltage, switching AC/DC Max:220V dc