Panasonic DS1E-SL2-DC24V
SIGNAL RELAY, SPDT, 24VDC, 3A, PCB; Coil Type: DC; Contact Configuration: SPDT; Co
IHS
Datasheet12 페이지4년 전
Newark
Panasonic
Electro Sonic
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.20
관련 부품
PanasonicDS1E-S-DC24V
RELAY GEN PURPOSE SPDT 2A 24VDC / General Purpose Relay SPDT (1 Form C) Through Hole
PanasonicDS1E-M-DC24V
Relay; 2 A AC/DC (Switching), 3 A AC/DC (Carrying); Amber Sealed Type; 1 Form C
Electromechanical Relay SPDT 3A 24VDC 1.44KOhm Through Hole
Electromechanical Relay SPDT 3A 3VDC 45Ohm Through Hole
RELAY GEN PURPOSE SPDT 2A 12VDC / General Purpose Relay SPDT (1 Form C) Through Hole
설명
High Sensitivity Signal Relay, 1 Form C, 200mW Type, 2 Coil Latching, Gold Contact
Electromechanical Relay SPDT 3A 24VDC 3.2KOhm Through Hole
DS Series High Reliability 2 A SPDT 24 VDC PCB Through Hole Signal Relay
Relay Signal SPDT 250VAC 24VDC PC Pin Through Hole
Power/Signal Relay, SPDT, Latched, 0.008A (Coil), 24VDC (Coil), 180mW (Coil), 2A (Contact), 30VDC (Contact), DC Input, AC/DC Output