onsemi P6SMB39AT3G
Diode TVS Single Uni-Dir 33.3V 600W Automotive 2-Pin SMB T/R
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Upverter
Datasheet7 페이지19년 전
Datasheet7 페이지14년 전
Datasheet7 페이지10년 전
Datasheet7 페이지16년 전
Datasheet7 페이지16년 전
IHS
Newark
iiiC
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
EE Concierge
심벌풋프린트
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
관련 부품
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 33.3V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
BournsSMBJ33A
TVS Diode, SMBJ, Unidirectional, 33 V, 53.3 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
Diodes Inc.SMBJ33A-13-F
SMBJ33A Series 600 W 33 V Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AA
onsemiSMBJ33A
Diode Transient Voltage Suppressor (TVS) Single Uni Directional 33V 600W 2-Pin SMBJ T/R
LittelfuseTPSMA6L33A
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 33V 600W 60A 5% UniDirectional
LittelfuseP6SMB39A
P6SMB Series - 600W Transient Voltage Suppression (TVS) Diode in DO-214AA Package, 33.3V, RoHS
설명
600 Watt SMB Transient Voltage Suppressor, 39 V, Unidirectional
600 WATT PEAK POWER ZENER TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 33.3V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
Transient Voltage Suppressor (TVS) Diode; Reverse Stand-Off Voltage, VRWM:33.3V; Breakdown Voltage Max:39V; Clamping Voltage Max, Vc:53.9V; Package/Case:SMB; Breakdown Voltage, Vbr:39V; Capacitance, Cd:500pF ;RoHS Compliant: Yes
DIODE, TVS, UNI, 39V, SMB; Reverse Stand-Off Voltage Vrwm:33.3V; Breakdown Voltage Range:37.1V to 41V; Clamping Voltage Vc Max:53.9V; Diode Configuration:Unidirectional; Peak Pulse Current Ippm:11.2A; Diode Case Style:403A; No. of Pins:2; Power Dissipation Pd:3W; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); Breakdown Voltage:39V; Breakdown Voltage Max:39V; Breakdown Voltage Vbr:39V; Breakover Voltage Min:39.05V; Capacitance Cd @ Vr Typ:500pF; Current Ir Max:5µA; Diode Type:TVS, Unidirectional; Package / Case:Case 403; Peak Pulse Power:600W; Power Dissipation Pd:3W; Reverse Voltage Vr Max:33.3V; Stand-off Voltage:33.3V; Termination Type:SMD