onsemi NCP700BMT33TBG
LDO Regulator, 200 mA, Ultra-Low Dropout, Ultra-High PSRR, Ultra-Low Noise 3.3 V, WDFN
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet22 페이지6년 전
onsemi
Farnell
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+33.25%
공급망
Country of OriginThailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2011-03-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
관련 부품
Texas InstrumentsTLV7111333DDSET
80dB~50dB(10Hz~100kHz) 110¦ÌA Fixed 200mA 2 1.3V 2V 4.8V 5.5V 200mV@200mA 15mV 5mV SON , 750¦Ìm
Texas InstrumentsTLV7111333DDSER
Texas InstrumentsTLV70018DSET
200-mA, high-PSRR, low-IQ, low-dropout voltage regulator with enable 6-WSON -40 to 85
설명
NCP700 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature voltage regulator linear 110mV 1.1mm 200mA -40C~125C
Output Type:fixed; Input Voltage Min:2.5V; Input Voltage Max:5.5V; Fixed Output Voltage Nom.:3.3V; Adjustable Output Voltage Min:-; Adjustable Output Voltage Max:-; Output Current:200Ma; Dropout Voltage Vdo:110Mv; No. Of Pins:6Pins Rohs Compliant: Yes
LDO, RF, 200MA, 3.3V, 6WDFN; Primary Input Voltage:5.5V; Output Voltage Fixed:3.3V; Dropout Voltage Vdo:110mV; No. of Pins:6; Output Current:310mA; Voltage Regulator Case Style:DFN; Operating Temperature Range:-40°C to +125°C; SVHC:No SVHC (18-Jun-2012); Base Number:700