onsemi NCP171AMX330325TCG
NCP171 Series 3.3 V ±2% 80 mA Fixed Dual Mode LDO Regulator - XDFN-4
IHS
Datasheet22 페이지3년 전
Master Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-1.16%
공급망
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2018-04-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
설명
Ldo Voltage Regulators Rohs Compliant: Yes |Onsemi NCP171AMX330325TCG
Fixed Positive LDO Regulator, 3.3V, 0.055V Dropout, PDSO4
LDO Regulator Pos 3.3V 0.08A 4-Pin XDFN EP T/R
LDO Regulator, Ultra-Low 50nA Iq, with Dual Power Mode, 80mA Vout = 3.3 V @ Active mode, Vout = 3.25 V @ Low Power mode, with Active discharge
onsemi LDO, 3.3 V, 120mA, , XDFN, , 4
Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature ROHS3Compliant voltage regulator linear 5.5V 80mA -40C~85C TJ
RS APAC
IC REG LINEAR 3.3V 80MA 4-XDFN